Megan Daigle
Ed Tech II in Functional Life Skills
Angela Brown
PRINCIPAL
207-355-3600
Norman Finnemore
ASSISTANT PRINCIPAL
-
Jessica Badger
ADMINISTRATIVE ASSISTANT/SECRETARY
-
Carol Crockett
ADMINISTRATIVE ASSISTANT/SECRETARY
Nokomis Regional Middle School
-
Gene Crockett
ATHLETIC DIRECTOR
-
Heather Allen
CLASSROOM TEACHER
-
Theresa Allen
ED TECH I
-
Meghan Baker
SCHOOL SOCIAL WORKER
-
Toni Barboza
CLASSROOM TEACHER
-
Fiona Beane
Food Service Staff
-
Drew Beaulieu
CLASSROOM TEACHER
-
Jennifer Berce
CLASSROOM TEACHER
-
Susan Bowden
CLASSROOM TEACHER
-
Jake Bowley
FACILITIES-CUSTODIAL/MAINTENANCE
-
Ann Marie Bragdon
Food Service Staff
-
Elaine Butler
ED TECH III
-
Leigh Ann Chapman-Nile
CLASSROOM TEACHER
-
Shane Cloutier
CLASSROOM TEACHER
-
Susan Condon
CLASSROOM TEACHER
-
Kristin Coulombe
ED TECH II
-
Daniel Decker
CLASSROOM TEACHER
-
James Demchak
CLASSROOM TEACHER
-
Crystal Dutil
CLASSROOM TEACHER
-
Emily Dyer
CLASSROOM TEACHER
-
Jacquelyn Dyer
CLASSROOM TEACHER
-
Kelly Fitts
ED TECH I
-
Kelly Flagg
CLASSROOM TEACHER
-
Michael Glynn
CLASSROOM TEACHER
-
Beth Goode
CLASSROOM TEACHER
-
Misty Grace
Food Service Staff
-
Deborah Grant
ED TECH III
-
Ashley Green
Speech - Language Pathologist
-
Grace Hall
Food Service Staff
-
Christie Harmon
ED TECH II
-
Dennis Hoskins
FACILITIES-CUSTODIAL/MAINTENANCE
Nokomis Regional Middle School
-
Lucas Jewett
CLASSROOM TEACHER
-
Abby Jordan
CLASSROOM TEACHER
-
Keith Kelley
CLASSROOM TEACHER
-
Kern Kelley
CLASSROOM TEACHER
-
Katherine Kimball
ED TECH III
-
Adam King
CLASSROOM TEACHER
-
Kathleen Kuhn
ED TECH III - LIBRARY/MEDIA
-
Darcey LaPrade
CLASSROOM TEACHER
-
Jordan Larlee
CLASSROOM TEACHER
-
Nancy LeBlanc
CLASSROOM TEACHER
-
Tammy Leonard
LITERACY SPECIALIST
-
Carleton Littlefield
ED TECH I
-
Tricia Marcia
ED TECH I
-
Brittany McAllister
ED TECH II
Nokomis Regional Middle School
-
Billie Melanson
SPECIAL EDUCATION TEACHER
-
Kitty Mitchell
GUIDANCE COUNSELOR
-
Morgan Mitchell
ED TECH I
-
Kelly Monk
ED TECH II
-
Karie Moody
SPECIAL EDUCATION TEACHER
-
Carol Mooers
CLASSROOM TEACHER
-
Donna Morris
ED TECH II
-
Emelie Morton
JMG
-
Julie Moulton
CLASSROOM TEACHER
-
James Murray
FACILITIES-CUSTODIAL/MAINTENANCE
-
Sarah Murray
CLASSROOM TEACHER
-
Kate Myers
CLASSROOM TEACHER
-
Andrea Nadeau
ED TECH III
-
Jordan Neal
CLASSROOM TEACHER
-
Tracie Newhall
ED TECH I
-
Chelsea Novak
ED TECH III - LIBRARY/MEDIA
-
Melissa Nutter
SIGN LANGUAGE INTERPRETER
-
Suzanne Orcutt
CLASSROOM TEACHER
-
Michelle Paradis
NURSE
-
Yvonne Perry
CLASSROOM TEACHER
-
Theresa Philbrook
CLASSROOM TEACHER
-
Edith Randall
ED TECH III
-
Gail Reid
CLASSROOM TEACHER
-
Jared Richardson
CLASSROOM TEACHER
-
Tanya Richardson
Food Service Staff
-
Hayley Roberts
ED TECH II
-
Eric Robinson
CLASSROOM TEACHER
-
Jessica Roy
CLASSROOM TEACHER
-
Blynda Russell
ED TECH II
-
Sherri Ryder
ED TECH III
-
Mylana Shaw
SPECIAL EDUCATION TEACHER
-
Patricia Small
ED TECH I
-
Jonathan Smith
CLASSROOM TEACHER
-
Lizzetta Smith
FACILITIES-CUSTODIAL/MAINTENANCE
Nokomis Regional Middle School
-
Jennesa Stevens
FACILITIES-CUSTODIAL/MAINTENANCE
Nokomis Regional Middle School
-
Charles Thody
FACILITIES-CUSTODIAL/MAINTENANCE
-
Kimberly Wade
CLASSROOM TEACHER
-
Asia Walling
CLASSROOM TEACHER
-
Walter Walsh
ED TECH II
Nokomis Regional Middle School
-
Kathy Ware
SPECIAL EDUCATION TEACHER
-
Valerie Waterman
SPECIAL EDUCATION TEACHER
-
Marie Webb
ED TECH III
-
Darlene White
SPECIAL EDUCATION TEACHER
-
Taylor Whitney
ED TECH II
-
Raymond York
FACILITIES-CUSTODIAL/MAINTENANCE
Nokomis Regional Middle School
-